Okrasné zahrady

Naše firma se zabývá širokým spektrem prací v oblasti okrasného zahradnictví včetně krajinářských úprav. Nabízíme komplexní servis od vypracování návrhu až po celkovou realizaci projektu a další servis. Mimo zakládání nových zahrad provádíme obnovu těch starých a poškozených.

Návrh:

Doba zpracování projektu je velmi individuální a záleží na složitosti a účelu zahrady, která v rámci projektu bude navržena. Je velmi důležité přesně naplánovat jednotlivé etapy realizace, protože ne všechny zahradnické práce lze provádět v jakémkoli období. Nejvhodnější doba na zahájení projektové dokumentace je zimní období, jelikož je dostatek času na podrobný rozbor a detailní plán postupu a termínů realizace zahrady.

Skládají se z nákresu návrhu zahrady, osazovacího plánu a textové části popisující průběh prací, složení rostlin a jejich následnou údržbu.

Realizace a úpravy zahrad

Realizace:

  1. Výsadba okrasné zeleně
  2. Budování jezírek a skalek
  3. Parkovacích plochy
  4. Altány a venkovní posezení
  5. Osvětlení
  6. Bazény
  7. Zákládání trávníků• Při zahradní realizaci používáme štěrky, oblázky a valouny, velké nášlapné kameny, dřevěné řezy nebo drcenou kůru a probarvenou dřevěnou štěpku.

1.
Dle architektonického návrhu vysazujeme převážně okrasné rostliny, keře a jehličnany. Při sázení stromů, stromků, keřů a dřevin je dobré respektovat potřeby na prostor a potřebné podmínky k růstu. Vhodně vysazený strom snižuje riziko potřeby využít v budoucnu rizikové kácení stromů a dřevin.

• Realizace svépomocí
Pokud si chcete zahradu zrealizovat sami, nabízíme Vám prodej rostlin za zvýhodněnou cenu. Doprava na místo realizace zahrady je samozřejmostí. Na přání je možné rozmístění rostlin dle osazovacího plánu, případně autorský dozor, kde Vám budou asistovat naši architekti.

2.
Založení trávníků výsevem travního semene, které vyklíčí za 10 až 20 dní. První pokos je zde nutný při výšce prvních stébel trávy 7cm. Trávník zkrátíme na 5 cm a postupně snižujeme na 3 – 4 cm, zatěžovat zasetý trávník můžeme za dva měsíce.

3.
Realizujeme zahradní jezírka vytvoříme pro Vás potůček, kaskádu, vodotrysk či vodopád.

Při stavbě jezírek používáme různé typy nepropustných tkanin a PVC nebo PE folií. Tyto materiály jsou velmi pevné, pružné a lehce se svařují. Díky nim jsme schopni vytvořit jezírko přesně podle Vašich představ, nezáleží na hloubce, tvaru ani velikosti.

 

 

4.
Při realizaci zahrad je často nutné počítat i s parkovací plochou. Je proto dobré, když tato část zahrady nenarušuje celkový vzhled a dojem zahrady.

5.
Vyrobíme pergolu jakéhokoli tvaru přesně podle Vaší představy, od těch nejjednodušších konstrukcí, až po stavby se střešní krytinou, okapy a krbem.

Kromě pergol vyrábíme na zakázku také opalovací mola, ploty, mosty, lavice, potoční stavidla apod.

6.
Zahradní osvětlení může nejen prodloužit pobyt na zahradě do pozdního letního večera, ale poskytne i řadu krasných pohledů a barevných efektů, které umocňují krásu kvetoucích keřů, okrasných trav, kamenů, dekoračních předmětů nebo lesknoucí se hladiny jezírek a bazénů.

• Na výběr je široké spektrum výrobků: zapuštěná nebo nadzemní, nástěnná či bodová svítidla. Zapuštěná svítidla lze zakomponovat do podstatě jakéhokoliv typu povrchu – kamenné, betonové nebo cihelné dlažby, štěrkového pole nebo přímo do trávníku. Nadzemní svítidla jsou vhodná pro jakoukoli část zahrady, třeba k nasvícení Vaší terasy či ohraničení zahradní cesty. Nástěnná osvětlení lze použít vedle vstupních dveří, na zahradních zídkách, plotech nebo stěnách. Pro osvětlení samostatných objektů nebo stromů jsou určena bodová svítidla.

7.
Bazény realizujeme podle vašich představ


Powered by WordPress and HQ Premium Themes.

Switch to our mobile site